Jak zrobić EUROTRIP w 1 dzień ?

Czy jest możliwe odwiedzić kilka europejskich państw i miast w 1 dzień? Czy jest możliwe zrobić to nie wyjeżdżając z Polski? Czy da się być w kilku najatrakcyjniejszych miastach Europy w promieniu kilkunastu kilometrów? i to w jednym województwie? Odpowiedź na wszystkie powyższe pytania brzmi – oczywiście, że tak 🙂 . Wszystko jest możliwe, jeśli się chce i troszeczkę się pokombinuje. Czasami jednak na niektóre sprawy trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka. Właśnie na taki nieco groteskowy EUROTRIP wybraliśmy się niedawno w ramach objazdówki turystycznej po pojezierzu wielkopolskim oraz pojezierzu kujawskim.

Pierwszą atrakcją turystyczną był Rzym. “Wieczne miasto” w troszeczkę mniejszym wydaniu od oryginału 🙂 . W kujawsko-pomorskim Rzymie mieszka nieco ponad 100 osób.

Po historycznym mieście, nadszedł czas na historyczne stworzenia. Tak trafiliśmy do Parku Dinozaurów ZAUROLANDIA w Rogowie, po drugiej stronie jeziora rogowskiego. Można tutaj spotkać kilkadziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów i poznać ich historię. Znajduje się tu także wystawa skamieniałości z różnych epok geologicznych i całe mnóstwo pobocznych atrakcji m.in. labirynty, park linowy, kolejki elektryczne czy quady.

Idąc dalej tropem archeologicznych podróży trafiliśmy do Biskupina. To miejsce, w którym można poczuć klimat starożytnej osady, wraz z jej wszystkimi dobrodziejstwami.

Nieopodal Biskupina zlokalizowana jest inna turystycznie brzmiąca wieś z cyklu kujawski EUROTRIP. To Wenecja, której nadano taką nazwę po powrocie jednego z jej ówczesnych włodarzy z włoskiej i osławionej Wenecji. Polska wersja Wenecji nie jest tak efektowna jak włoska imienniczka, aczkolwiek posiada swoje atrakcje takie jak: Muzeum Kolei Wąskotorowej, ruiny zamku czy neogotycki kościół. Polską Wenecję zamieszkuje kilkaset osób.

A kilkanaście kilometrów dalej od Wenecji znajduje się ……… Paryż. Kolejna polska wieś, nazwana przez ówczesnego włodarza na cześć większego odpowiednika. Dzisiejsza wieś liczy sobie ponad 100 mieszkańców.

W drodze powrotnej z Kujaw do Poznania zahaczyliśmy jeszcze o jeden ciekawy przystanek …… Czechy.

Tym samym jednodniowy EUROTRIP został zrealizowany w 100%. Letnie dni są w miarę długie, więc można je bardzo przyjemnie pożytkować, łącząc przeróżne pasje i poszerzać swoje horyzonty. Nawet gdy są one z lekkim przymrużeniem oka 😉 .

Rzym, Wenecja, Paryż i Czechy w kilka godzin i w kilkadziesiąt kilometrów? wszystko jest możliwe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *