korzyści treningu sportowego , spotykanie znanych ludzi, Adam Małysz

(Nie)oczywiste korzyści Treningu Sportowego!

Każdy z nas wie, że uprawianie sportu lub po prostu bycie aktywnym w codziennym życiu daje mnóstwo korzyści zdrowotnych. Większość ludzi dla tego powodu też trenuje. Niektórzy bo chcą, niektórzy bo muszą. Po za pożytkiem zdrowotnym jest też szereg innych zalet prowadzenia sportowego życia. Ostatnio coraz częściej zauważam korzyści treningu sportowego, także w aspekcie społecznym i psychicznym. Na początek przypomnimy sobie jednak te fundamentalne “oczywistości”.

Zdrowotne korzyści treningu sportowego:

1) Sylwetka (wygląd), którą sami tworzymy według swojego upodobania, wiedzy i możliwości, a nie według dzieła “przypadku”. Spalanie tkanki tłuszczowej, budowanie mięśni czy modelowanie ciała to mniej lub bardziej czasochłonny proces, wymagający minimalnej dyscypliny.

2) Lepsza kondycja (forma). Przekłada się na życie codzienne, w którym mniej się męczysz, poprawiasz swoją wydolność, masz większą odporność.

3) Z punktu medycznego obniżenie ciśnienia krwi, wydajniejsza praca serca i układu krwionośnego, a także zapobieganie chorobom cywilizacyjnym.

4) Sprawność ogólna. Jesteś w stanie więcej zrobić z własnym ciałem. Więcej Twoich mięśni, kości, stawów jest “pobudzonych” do życia.

korzyści sportu TreningSportowy.pl

 

Społeczne korzyści treningu sportowego:

1 ) Poznajesz znanych oraz inspirujących ludzi sportu i nie tylko. Tak, główne zdjęcie odnosi się właśnie do tego punktu. Na swojej sportowej ścieżce poznałem już wielu sportowców, ale jeszcze żadnego tak znanego jak Adam Małysz, w tak oryginalnym miejscu, jak środek powiatowej drogi, w otoczeniu pola rzepaku 🙂 . Miało to miejsce w ramach biegu Wings for Life.

2) Otaczasz się na co dzień ludźmi, którzy mają sportową pasję, podobną do Twojej. Spędzasz z nimi aktywnie czas, motywujecie się wzajemnie i robicie szybszy progres w fajnej atmosferze wsparcia i zdrowej rywalizacji.

3) Bierzesz udział w fajnych wydarzeniach i akcjach sportowych. Poznajesz mnóstwo nowych osób, polepszasz swój warsztat sportowy (umiejętności i wiedzę), a także nabywasz niezastąpione doświadczenie. Nie rzadko można też podpiąć się i wspomóc akcje charytatywne, przy okazji trochę się ruszając (#walczJasiu).

walcz Jasiu

wspólna zabawa korzyści treningu sportowego

korzyści Treningu Sportowego

 

Psychiczne korzyści treningu sportowego:

1 ) Dobre samopoczucie (psychiczne). Jest to mocno skorelowane z korzyściami zdrowotnymi. Rozładowanie negatywnych emocji, czystość myślenia i lepsze nastawienie do codziennych spraw pomoże naszej głowie zrobić porządek z napięciami i stresem.

2) Automotywacja do działania i satysfakcja, napędzana osiąganymi wynikami i efektami. Wypływają z tego też dodatkowe pokłady energii – chce Ci się po prostu więcej

3) Masz lepszy nastrój, praca mózgu jest bardziej twórcza a koncentracja wzmożona co sprawia, że Twoje horyzonty się poszerzają. 

4) Masz się w życiu czym zająć 🙂 Czy to w wolnych chwilach czy bardziej profesjonalnie. Pomaga to w uniknięciu wielu psychicznych przypadłości, jak choćby stanów depresyjnych. 

Amatorski sport to ogrom profitów zdrowotnych, społecznych i psychicznych. Nie sposób je wszystkie wymienić. Ważne jednak aby opierały się one na podstawowej wiedzy sportowej i dobrej zabawie 🙂

Wszystko o treningu sportowym, diecie i inspiracji znajdziesz na: TreningSportowy.pl – moim głównym projekcie sportowym! Gdzie w prosty i zrozumiały sposób wejdziesz w świat treningu 🙂

WWW: https://treningsportowy.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/treningsportowy/

Instagram: https://www.instagram.com/treningsportowy.pl/

#pokonajlenia
Michał Schlegel

korzyści Treningu Sportowego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *